Ставлячись із повагою до читачів попередніх статей про грабіжників, я вирішив перестати чекати, доки у вас посивіє макітра й презентую третю частину “Порад грабіжникам”. За прикладом голівудських сиквелів, ми трішки змінимо формат: більше порад, більше фільмів, більше краль. Перестаньте приборкувати злочинця всередині, спробуйте на смак владу над гаманцями інших, а моя скромна персона та “Поради Грабіжникам” вам у цьому допоможуть. Поїхали!
ПОРАДА №11: Добирайте нормальне товариство. Ретельно добирайте і вперед, адже коп чи психопат стовідсотково “зіпсують всю малину”.
Шість незнайомців вирішують грабувати ювелірний магазин, але в них трішечки не склалось.
Мені часто повторювали: “Як почнеш, так і скінчиш”. Тому я вирішив розпочати не з дріб’язку (як здається на перший погляд), а з розкішного зародження майстра пера й кінокамери Квентіна Тарантіно, який не здатен знімати погані стрічки й писати погані сценарії. Станьте свідком скаженого Майкла Медсена, приреченого Тіма Рота й крутого Гарві Кейтеля (море крові й туалетні діалоги, звісно, присутні). Краще не проходити повз “Скажених псів”, адже це справжня класика.
ПОРАДА №12: Не варто ризикувати за картковим столом, але якщо ви прагнете програти кругленьку суму, то я до ваших послуг.
Чотири дружбани кров’ю і потом складали бабосики, щоб підняти непоганий куш, та отримали лише боргову яму.
Файно підкреслив один з читачів, що я забув про фільми британьского режисера Ґая Річі. Як бачите, виправляю свою жахливу помилку. Перед вашим поглядом найкращий випадок відомої аксіоми — клопітка праця завжди винагороджується. Ось і нагородили славними фанфарами Ґая Річі, Метью Вона та спілку акторів (стрічка дала дорогу в життя Джейсону Стетему, Вінні Джонсу й Джейсону Флемінґу). Фільм, що покорив Британію нарешті йде покоряти PlayUA. Не оминіть “Карти, гроші і два стволи”.
ПОРАДА №13: Світ зажди жорстокий. Або ви, або вас.
Двоє шибайголов вирішили накрити підпільне казино, чим створили собі головний біль в уособленні Бреда Пітта.
Бувають випадки, коли бандитська драма перетворюється на цинічну бійню, де для підтримання авторитету з невимученою легкістю пустять кров невинного. Але світ нещадний та жорстокий, “Тому я віддаю перевагу вбивати їх ніжно, здалеку”, — ось із чим нам доведеться мати справу. Якось (чотирнадцять рядків вище) я пообіцяв, що станеться диво й з’явиться більше порад. Ну, якось так:
ПОРАДА №13 (1): Майте план відступу, завжди на когось можна звалити провину.
ПОРАДА №13 (2): Кожен сам за себе.
Йдемо далі.
ПОРАДА№14: Грабуйте віртуозно. Можна вломитись у банк та отримати мільйон, а можна з хитрим планом заробити 100 мільйонів баксюків.
Група бандитів на чолі з Райнером захоплюють заручників у підземці Нью-Йорку й ведуть перемовини зі звичайнісіньким диспетчером на ім’я Гарбер.
Цього разу, перед вашим поглядом постає бій характерів, де хоробрим лицарем постає Дензел Вошинґтон, а супостат у виконанні Джона Траволти складає серйозну загрозу для суспільства і себе самого. Фільм міцно тримає біля екрану протягом усього хронометражу, ефектно демонструючи запал Райнера та накопичений досвід режисера й акторського складу. Особисто я давно не бачив такого якісного кіно (незважаючи на мій список). Мушу додати:
ПОРАДА №14 (1): Не курвіть Джона Траволту. Результат прийде неочікувано й невесело.
Не будемо зупинятись, крокуймо ж вперед.
ПОРАДА №15: Краще тупо грабувати, ніж грабувати тупо.
Троє качків вирішили вилізти з клоаки, яка наповняє їхнє життя, пограбувавши місцевого паскуду й за сумісництвом багатія — Віктора Кершоу.
Найцікавіша деталь цього фільму — це його сюжет. Як виявилось, ця чорна комедія покладається на реальні події, від чого стає трішки моторошно. З одного боку, я абсолютно розумів стан головних героїв, а з іншого не можна ж весь час думати біцепсом! Фільм цікавий, але посередній. Та це не дозволяє нудьгувати під час перегляду й насолодитись цікавим підходом Майкла Бея до сюжету (тут відвертим текстом розповідається про тупість качків і засуджується необґрунтована жорстокість). Цікавий фільм зі специфічним післясмаком та серйозним соціальним конфліктом.
ПОРАДА №16: Кидати братчиків шкідливо для гаманця й здоров’я.
Група професійних злодіїв прагне поквитатись за вбивство їхнього наставника й зраду своєму колезі.
Якщо чесно, то мені трішки соромно, адже я забув, що треба мати хоч якісь принципи, моральні якості, що відрізнятимуть нас від звірів. Слід зважати, адже справедливість існує. Іноді треба згадувати про “правило бумеранга”, інакше ми всі перетворимось на звірів. Приблизно такий урок моралі можемо взяти з цієї стрічки. Рекомендовано для перегляду.
P. S.
ПОРАДА №17: Жінки, то наша опора, наша небезпека. Чому небезпека? Вони мають над чоловіками владу.
Щоб заробити грошенят, успішний адвокат вирішив влізти у наркобізнес, але він потрапив у повне… багно.
Фільм було взято, щоб додати різнобарв’я. Що будете робити, якщо грабуватимуть вас?
Це, напевно, один з найбільш неоднозначних фільмів, які мені довелось переглянути. Його можна охарактеризувати, як химерний будинок: три поверхи, відстутність основних стін і чомусь тут присутня мансарда, іншими словами — незрозуміло, що до чого. Але при повторному перегляді цей “будиночок” перетворюється у дуже логічну конструкцію, де кожна деталь доносить певну думку й прихований символізм. Як результат: жорстке кіно про відповідальність за свої рішення. Фільм доносить багацько порад, тому ліпше його просто переглянути та дійти до певних висновків самому.
Все що має початок, мусить мати кінець. Поради вам надано, тепер настав час їх дотримуватися. Нехай пані Фортуна усміхається вам, або хоча б не зраджує з друзями.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!